Hikayemiz

Dünden Bugüne, 25 yılı aşkın süredir Hizmetinizdeyiz…

1992 yılında “Bayındır Sigorta” adı ile kurulan Şirketimiz, 2004 yılında Mehmet Ali Aydınlar tarafından satın alınarak Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş. ismini almıştır.

2007 yılında dünyanın en büyük fon şirketlerin Abraaj Group şirketin %50 hissesini alarak ortak olmuş ve 2013 yılına kadar ortaklığı sürmüştür.

2013 yılında, Malezya Hükümetinin stratejik yatırım fonu olan Khazanah Nasional Berhad, Şirket hisselerinin %100’ünü satın almıştır.

Ocak 2019’da ise, uluslararası sağlık sigortası sağlayıcısı ve sağlık grubu Bupa, Şirket hisselerinin tamamını satın alarak, tüm hisselerin tek sahibi olmuştur.

Ekim 2019 itibari ile şirket ismi Bupa Acıbadem Sigorta A.Ş. olarak değişmiştir.

Alanında Uzman ve Tecrübeli

Bupa Acıbadem Sigorta, sektörde sağlık sigortaları alanında uzmanlaşmış ve bu alana yoğunlaşmış tek sigorta şirketi olma özelliği taşımaktadır.

Genel Müdürlüğü Ataşehir’de bulunan Bupa Acıbadem Sigorta, Doğu Marmara, Ege, Orta Anadolu, Güney Anadolu ve Kuzey Marmara Bölge Müdürlükleri; toplam 300'ü aşkın çalışanı ve Türkiye genelinde 350 acentesi ile sunulan sigorta hizmetlerinde hızı ve kalitesini üst düzeye çıkarmak amacıyla büyümesini sürdürmektedir.

Güçlü Finansal Yapılanma ile Sektörün Büyük Oyuncusu

2018 yıl sonu verilerine göre; şirketimiz, sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme performansı ile sağlık/hastalık sigortaları alanında prim üretimini %26 artırarak 1.134 milyon TL seviyesine çıkarmış olup, böylelikle pazar payını 0,2 puan yukarı taşımıştır.

Bupa Acıbadem Sigorta 2018 yıl sonu itibarıyla, %18,2 pazar payı ve 550.000 sigortalısı ile sektördeki ikinci büyük sağlık sigorta şirketi, kurumsal sağlık sigortacılığı ürünlerinde ise lider şirket konumundadır.

İhtiyaçların yönetimiyle birlikte sigortalıların bütçe yönetimine de katkı sağlayan esnek ürün yapıları ve farklı tedavi merkezi seçenekleri ile sigortalılarına destek olmaya devam etmektedir.


İhtiyaç Yönetimi Anlayışı ile Her An Yanınızda…

Şirketimiz, sayısı 4.500’ü aşkın medikal hizmet ağı kuruluşları ile sigortalılarına yüksek kalitede sağlık hizmeti alma imkanı sunmaktadır.

Tamamen iç kaynaklarla geliştirilen ve veri güvenliğine odaklanılarak altyapısı kurgulanan otomatik provizyon sistemleri sayesinde, provizyon beklemeye son vererek müşteri memnuniyetini her geçen gün artırmaktadır.